KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914061
nr 1391 4061
Roland Book
(1911-1980), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad Rod Book. Olja på duk, 44x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Roland Alexander Book (rod book), svensk bildkonstnär född 1911, död 1980.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 april 2021
kl 20:55:56
150 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Roland Book
Läs mer om Roland Book